İskoçya’dan Japonya’ya dünya viskilerini bir günde keşfedin…

gusto-mehmet-yalcinGusto Viski Kursları’nın tek günlük yoğunlaştırılmış seansı, 14 Ocak Pazartesi akşamı Kuruçeşme İncirli Şaraphane’de yapılacak…

gusto-viski-gunuGusto’nun 2009 yılında başlattığı ve Yayın Yönetmeni Mehmet Yalçın’ın verdiği Gusto Viski Kursları’nın yoğunlaştırılmış tek günlük seansı başlıyor… “A’dan Z’ye Viski” kitabının yazarı Mehmet Yalçın’la, dünyanın dört yanından gelen en ilginç viskilerin tadılarak sırlarının keşfedileceği Gusto Viski Günü, Kuruçeşme’deki İncirli Şaraphane’de 14 Ocak Pazartesi akşamı 19.00’da başlayacak.

nudeViski gününde, Nude kristalin tadım kadehleriyle viski kültürünün temel özellikleri keşfedilecek, dünyanın seçkin viskileri; füme balıklar, egzotik meyveler ve yemişler gibi eşlikçileriyle birlikte tadılacak. Chivas Regal, Johnnie Walker gibi popüler harmanlardan Glenfiddich, Glenlivet, Macallan, Talisker gibi ünlü malt viskilere, Jim Beam ve Jack Daniel’s gibi Amerikan viskilerinden Jameson gibi İrlanda ve Yamazaki gibi Japon viskilerine tam 10 seçkin viski tadılacak.

19.00 ile 21.00 arasında iki saatlik bir seans halinde yapılacak viski kursunda, viskilerle ilgili filmler de gösterilecek, Gusto Viski Kursu notları da dağıtılacak.

Katılımın 30 kişiyle sınırlı olduğu tek günlük yoğunlaştırılmış viski kursunun bedeli, kişi başına 350 TL. Katılımcılara kursun sonunda sertifika verilecek.


Katılmak isteyenlerin Gusto’nun 0212 237 01 12-237 01 17 ve 0545.353 96 70 numaralı telefonlarından Sezgin Bolat’ı aramaları rica olunur.