Gusto Şarap Kursları’nın yeni II. Etap’ı 11 Şubat akşamı Kuruçeşme’de başlıyor…

II. Etap’ta bölge bölge dünyanın en ilginç şarapları tadılacak, keşfedilecek…

Türkiye’nin içki kültürü dergisi Gusto’nun 19. yılına giren Şarap Kursları’nın yeni II. Etap’ı, Kuruçeşme’deki İncirli Şaraphane’de 11 Şubat  2020 Salı akşamı 19.00’da başlıyor. Yüzlerce şarabın gerek uygun fiyatlarla satın alındığı, gerek yudumlanabildiği İncirli Şaraphane’nin özel salonunda Gusto Yayın Yönetmeni Mehmet Yalçın’ın vereceği “Bölge Bölge Dünya Şarapları” başlıklı II. Etap kursunda 54 kokudan oluşan profesyonel şarap kokuları seti eşliğinde ve Nude kristalin tadım kadehleriyle, tamamen yabancı şaraplar her hafta 8’er örnek olarak tadılacak. Türlerinin iyi ve ideal olgunluktaki örneklerinden seçilen şaraplar tadılırken şarap bölgeleri tek tek tanıtılacak, katılımcılara ülkelerin ve şarap bölgelerinin haritaları ve tanıtım notları da verilecek. Şarap bölgeleriyle ilgili videolar da görsel açıdan kursu zenginleştirecek.

Katılım için I. Etap’ı bitirmenin gerekmediği, temel şarap kültürüne sahip her şarapseverin katılabileceği Kursun programı şöyle:

  1. seans (11 Şubat Salı) :

Avrupa Şarapları (Fransa hariç; İtalya, İspanya, Almanya, Portekiz, Yunanistan)
Riesling, Rioja, Chianti, Valpolicella, Ribera del Duero, Piemonte, Barolo…

  1. seans (19 Şubat Çarşamba) :

Yeni Dünya Şarapları
Arjantin Malbec, Avustralya Şiraz, Güney Afrika Chardonnay, Cabernet, Pinotage, Şili Carmenere, Kaliforniya Zinfandel ve Cabernet Sauvignon

  1. seans (25 Şubat Salı) :

Fransız Şarapları (Bordeaux hariç)
Alsace, Chablis, Beaujolais, Burgonya, Sancerre, Côtes-du-Rhône, Châteauneuf du Pape

  1. Seans (3 Mart Salı) :

Bordeaux şarapları
Bordeaux, Medoc, Margaux, Pauillac, Pessac-Leognan, St. Emilion, Sauternes


II. Etap kursuna katılanlara “Gümüş Sertifika” verilecek ve II. Etap’ı “Büyük Şaraplar” temalı bir III. Etap takip edecektir. Kurs Ücreti 1.500 TL.’dir. II. etaba kayıt yaptırmak isteyenlerin, Gusto’nun 0212.237 01 12 – 237 01 17 ve 0545.353 96 70 numaralı telefonlarından Sezgin Bolat’ı aramaları rica olunur.